Zatím se neví název 1

11. září 2013 v 20:44 | Verena |  Moje příběhy
Edit: 13.září 2013... omlouvám se, ale musela jsem to opravit :D Ještě budou probíhat opravy knih, ale změnila jsem i text + něco jsem i přidala

1. KAPITOLA (1 část :D)

Byl jeden z těch nenáviděných zatažených dnů, na začátku září. První den školy. Ptáci nelétali po obloze, jelikož čekali déšt. Bylo vlhko a venku se promenádovaly jen žížaly. Slunce neupřelo na zem ani jediný čistý paprsek, který by někoho probudil. Ne, v tomhle dni mohl posloužit jen budík.
Stella se konečně měla přihlásit na střední školu. O prázdninách dosáhla věku sedmnácti let, ale kvůli neudělání zkoušek musela nastoupit trochu později. Neměla z toho žádnou radost a už vůbec né z toho, že musí zase do školy. Vždycky pro všechny byla ta divná, ta, které by se měli jen vyhýbat. Věděla, že tomu bude tak i tento rok.
Někdy z ní měli strach i její vlastní rodiče, přesto ji velmi milovali. Od prvního projevu její zvláštnosti ji drželi stranou, aby nikomu neublížila. Bohužel se někdy nepovedlo. Stella nikdy nevěděla, že to byla její vina, ale věděla, že s ní není něco v pořádku. Vždy to poznala z výrazu jejich rodičů, kteří ji sem tam zamkli v pokoji s jejím pejskem, ale to bylo ještě před tím, než dosáhla čtrnácti let. Do teď někdy nechápe, co má za problém.
Drrr! Zadrnčel starý pozlacený budík a Stella se probudila. Opatrně vztala z postele a první na co ji spadl zrak, byl kalendář s velkým zakroužkovaným dnem "pondělí". Povzdechla si a její oči se najednou zahalily steskem. To už je pondělí? Rozklepala se jí kolena. Pomalu vztala z postele, dodala si sebevědomí, šla se umýt a upravit do koupelny.
Koupelna byla velmi v moderním stylu. Samá bílá. Nepotřebovala ani zrcadlo, stačilo, když se zadívala do kachliček a viděla důkladně celé své rysy tváře. Ale přesto to zrcadlo měla radši. Vzala si do ruky svůj oblíbený hřeben. Celé své bujné vlasy, které měla velmi ráda, si hodila dozadu, aby je mohla pořádně rozčesat. Měla opravdu nádhernou blond barvu vlasů. Všechno si načesala dopředu a rozdělila si vlasy tak aby vnikl její každodenní tvar vlasů. Nechala je volně, jen trochu nalakovala, at se jí nějak moc nerozcuchají. I když, moc tomu nevěřila.
Otevřela linky a opatrně jejich špičku přitiskla na horní víčko oka. Udělala dlouhou tenkou linku, kterou druhým nátěrem zhrubšila. Modlila se, at si udělá druhé oko stejně. Více méně se jí to povedlo. Zamaskovala to jemnou řasenkou, která ji zvětšila celkový objem řas a oči vypadali uplně stejně.
Když už konečně dokončila svou práci, převlékla se do uzkých legínů s dlouhým černým svetrem. Legíny byli čistě černé, jen na každém koleně byl jeden křesťanský kříž. Když byla spokojená, otevřela svou krásnou modru šperkovničku se vším možným. Byly tam řetízky, náramky, prsteny i naušnice všeho druhu. Samozdřejmě si vzala svůj oblíbený prsten s malou replikou diamantu, který měla pro štěstí. Nosila ho hlavně ve dny, kdy se cítila sama, opuštěná a byla se svým strachem, tudíž skoro každý den.
Sešla dolů po schodech, aby se nasnídala. Její snídaně čekala už dávno na stole. Její máma si s ní dala práci. Ta snídaně byla tak obyčejná, ale přesto Stelle vykouzlila na rtech usměv. Byly to palačinky, nahoře s roztopeným máslem a javorovým sirupem. Nahoře se ještě tyčila věž ze šlehačky, kde ležela malá rudá třešen. Na talíře měla ještě sušenku pro štěstí, kterou si včera koupila. Vedle talíře ležel papírek se vzkazem. Stella ho chvíli přidržela v ruce a poté rozložila. Velkým tiskacím písmem tam byl pro ni napsaný vzkaz, který ji tam nechala matka ,,Stell, vím, že na tebe máme málo času, ale to neznamená, že se o tebe nebudeme starat. Moc ráda bych ti popřála všechno nejlepší do nového školního roku. Udělala jsem ti snídani, tak jak to máš ráda. Drž se. Pusu posílá máma..." Přitiskla si ho k hrudníku a pak vložila do krabičky, která byla v kuchyňském stole.
Pořádně se nadechla, aby nasála lahodnou vůni své dokonale připravené snídaně. Vzala si do ruky příbor, odkrála si první kousek a pomalu si ho vložila do pusy. Chtěla si užít v tento den, alespon dokonalou snídani. Každý kousek si jemně požmoulala na jazyku, rozkousala a poté polkla. Měla bezvadný pocit. Všechny její myšlenky na školu se vytratili a ona začala myslet na normální věci, ale zdálo se jí, že jí jídlo z talíře nějak rychle mizí. Bylo jí to líto. Sklopila se nad talířem, jako kdyby ji každé sousto, které spadlo do jejího žaludku zabíjelo.
Až najednou jídlo zmizelo uplně. Sklopila oči. Její pohled spadl na sušenku štěstí, která ležela vedle papírku, který před chvílí schovala. Přemýšlela, jestli se má pro ni natáhnout, nebo ji sníst až se vrátí domů. Ale to se ji nezdálo jako dobrý nápad. Už tak je ze včerejška a navíc se na ni tak krásně usmívá, jakoby sama vyzařovala nápis ,,Sněz mě...okrý mé tajemství!"
Stella opatrně vzala sušenku do pusy a rozloupla ji. Ihned si strčila první polovinu do pusy. Pomalu ji kousala. Nikdy ji čínské moc nechutnali, ale tyhle byli z její oblíbené cukrárny paní Paulové, která používala na tyto sušenky svůj vlastní recept. Proto tyhle obvzlášť milovala. Pomalu si strčila do pusy druhou a než ji dožvíkala, vztala od stolu a zasunula židli.
Jejich kuchyň byla oproti ostatním místnostem v domě celkem zastaralá. Když byla Stella malá, měla z ní strach. Hlavně proto, že ji mají po pra,pra,prababičce, která umřela u plotny. Sice na to byla zvyklá, ale nerada u té plotny pracovala, když vařila. Proto, když mohla, se od ní držela co nejdéle.
Štěstí ze sušenky svírala v ruce a rozhodla se ho odhalit, jakmile uzná za vhodné. Přece jen byl čas odejít a ona věděla, že ho bude potřebovat. Omotala si kolem krku tyrkysovou šálu, hodila na záda batoh a vyšla z domu. Dveře pořádně zamkla, protože už kdysi zavinila svou nerozvážností krádež, ale zajímavé bylo, že na to zrovna v ten den myslela, ale nebrala to moc vážně. Přece jen to bylo, když ji bylo třináct let....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Wek Wek | Web | 12. září 2013 v 10:13 | Reagovat

Vážně se ti to povedlo :) přidám si tě do blíbených blogů jestli chceš :) Mi je taky 13...Tak nemusíš nic vážného řešit :))

2 annystories annystories | Web | 12. září 2013 v 19:38 | Reagovat

Ahoj,
Ďakujem ti za krásny komentár na mojom blogu. Som rada že sa tam teraz budeš vraciať často, potešila si ma :-) .. Prečítala som si túto kapitolu a zatial to vyzerá na super príbeh ;) Len tak ďalej :))

3 J.T. J.T. | Web | 13. září 2013 v 10:44 | Reagovat

Na třináct let dobré, sice tam jsou nějaké ty chyby, jak gramatické, tak stylistické, ale...to jednou vychytáš. Zopakuj si vyjmenovaná slova a shodu přísudku s podmětem :) (Neber to zle, jen upozorňuji na to, co vidím).
Příběhově ještě příliš posoudit nemůžu, jelikož je to teprve na začátku, ale určitě tvůj blog budu sledovat, jak se příběh vyvíjí dále :) a s tím i tvé psaní ;)
Věř mi, znám to sama, píšu už pět let a ty začátky byly otřesné :)

4 Xanya Xanya | Web | 13. září 2013 v 14:44 | Reagovat

Ahoj,díky za komentář :D  
Hmm,příběh se mi fakt líbí :-) Sice je to teprve začátek,ale vypadá slibně :D
P.S Nádherný dess :D

5 ellnesin-blog ellnesin-blog | E-mail | Web | 14. září 2013 v 7:57 | Reagovat

Uf, je to fakt povedené. Tĕším se na pokračování.

6 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 14. září 2013 v 9:17 | Reagovat

No je to dost povedené,máš opravdu talent,to se jen tak nevidí :-) těším se na pokráčko :-)

7 mico-grey mico-grey | Web | 16. září 2013 v 14:40 | Reagovat

Krásne napísané :)

8 arniel-torm arniel-torm | 17. září 2013 v 17:18 | Reagovat

veľmi pekne napísané, teším sa na pokračovanie :)

9 Connieskign Connieskign | E-mail | Web | 16. září 2017 v 14:20 | Reagovat

Hello friends!
I am an official representative of private company which deals with all kinds of written work (essay, coursework, dissertation, presentation, report, etc) in short time.
We are ready to offer a free accomplishment of written work hoping for further cooperation and honest feedback about our service.
Send your work topics to our email: discount@edu-paper.com. This offer has limited quantities!!!
Details on our website:
https://edu-paper.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama